Kde jíst v Římě: Ristoranti, Osteria, Trattoria

Restaurace v Římě

Ristoranti

Klasické restaurace (ristoranti) v Římě jsou formální, dražší a mají širší nabídku jídel a chodů, než mnohem méně formální trattoria a osteria.

V Římě najdete mnoho ristoranti, které se liší velikostí, cenou jídel a atmosférou. Můžete si tedy vybrat dle svého vkusu a cenových možností.

Osteria

Osteria či Hostaria byla původně místo, kam si lidé chodili na víno a jednoduchá jídla. Dnes se osteria více podobá italské trattoria. Nabídka sice není tak pestrá, ale je obohacena o místní speciality, jako jsou těstoviny nebo grilované maso a ryby. Osteria je ideální pro levný oběd, nebo rychlou večeři po práci.

Jedná se o místo rodinného typu, kde je mnohem více kladen důraz na kvalitu jídla než na formality.

Trattoria

Žádný výlet do Říma nemůže být kompletní, pokud nenavštívíte alespoň jednu Trattoria. Trattoria je místem, ke se lidé scházejí, aby si dali dobré jídlo a víno a můžete zde ochutnat typické italské speciality.

Trattoria je na rozdíl od klasické ristorante méně formální, menší a na jídelním lístku najdete méně chodů. Trattoria je rodinný typ restaurace, která vám nabídne klidné posezení u dobrého jídla.