Národní muzeum umění 21. století (MAXXI)

Národní muzeum umění 21. století (MAXXI)

Národní muzeum umění 21. století (Museo Nazionale delle Arti del XXI Secolo), více známé pod zkratkou MAXXI, sídlí v moderní budově navržené architektkou Zaha Hadid.

Muzeum MAXXI bylo slavnostně otevřeno v roce 2010 a je rozděleno na dvě muzea: MAXXI Architettura a MAXXI Arte. MAXXI Architettura je prvním muzeem architektury v Itálii a v jeho kolekci najdete díla italských mistrů 20. století (Carlo Scarpa, Aldo Rossi, Pier Luigi Nervi), projekty a díla současných architektů (Toyo Ito, Italo Rota a Giancarlo De Carlo) či koleci fotografií autorů jako je např.: Gabriele Basilico, Olivo Barbieri, Francesco Jodice, Mimmo a Guido Guidi.

Sálou expozici muzea MAXXI Arte zahrnující nejen umění, ale také divadlo, tanec, módu, hudbu, grafiku, film, reklamu, tvoří více než 300 děl světových autorů, např. Alighiero Boetti, Francesco Clemente, Anish Kapoor, William Kentridge, Mario a Marisa Merz, Giuseppe Penone, Pintaldi nebo Christian Gerard Richter.

Mimo výstavní prostory zde naleznete také víceúčelové kulturní centrum a zázemí pro akce s tématikou design, móda a kinematografie.

úterý – pátek a neděle od 11:00 do 19:00; v sobotu od 11:00 do 22:00. Zavřeno v pondělí, 1. května a 25. prosince. Pokladna zavírá o hodinu dříve.

plné 11 €; snížené 8 € pro studenty do 26 lety; zdarma pro děti do 14 let a zdravotně postižené s doprovodem.

Národní muzeum umění 21. století (MAXXI) je součástí turistické karty Roma Pass. Muzeum je bezbariérové.

Via Guido Reni 4 A, Roma

Poblíž Národního muzea umění 21. století se nachází autobusové a tramvajové zastávky.

Tramvaje: linka č. 2 (zastávka Flaminia/Reni nebo Apollodoro)

Autobusy: linka č. 53 (zastávka De Coubertin/Palazzetto Sport); linka č. 168 a 910 (zastávka Flaminia/Reni)