Muzeum současného umění v Římě (MACRO)

Muzeum současného umění v Římě (MACRO)

Muzeum současného umění v Římě (Museo d’Arte Contemporanea Roma), které je známé spíše pod názvem MACRO, se nachází v bývalé průmyslové budově z počátku 20. století, ve které až do roku 1972 sídlil pivovar Peroni.

Současná podoba budovy, ve které je umístěno Muzeum současného umění, je výsledkem rekonstrukce, která byla zahájena v roce 1990. V roce 1999 bylo otevřeno 6 nově zrekonstruovaných místností a 11. 10. 2001 bylo slavnostně otevřeno celé muzeum.

Kolekce Muzea současného umění v Římě

Stálou expozici muzea tvoří výběr děl od roku 1960 do současnosti, např. italské umělecké skupiny Forma 1 (Carla Accardi, Piero Dorazio, Achille Perilli, Antonio Sanfilippo…) či díla italských představitelů uměleckého směru Pop Art (Tano Festa, Mario Schifana,…).

V Muzeu současného umění v Římě se pravidelně konají také nejrůznější výstavy.

Pobočku Muzea současného umění – MACRO – Tetaccio, která slouží k mimořádným výstavám a akcím, naleznete v římské čtvrti Testaccio na pahorku Aventin.

úterý – pátek a neděle od 11:00 do 19:00; v sobotu od 11:00 do 22:00. Zavřeno v pondělí, 1. ledna, 1. května a 25. prosince. Pokladna zavírá o hodinu dříve.

plné 9,5 €; snížené 7,5 € pro občany EU ve věku 6 až 25 let a nad 65, zdarma pro děti do 6 let.

Lze zakoupit kombinovanou vstupenku MACRO + MACRO Testaccio, která je platná 7 dní a je platná pouze pro 1 vstup (výše uvedená muzea nelze opakovaně navštěvovat po dobu platnosti vstupenky): plná cena 13 €; snížené 11 € pro občany EU ve věku 6 až 25 let a nad 65, zdarma pro děti do 6 let. Kombinovanou vstupenku lze zakoupit pouze v případě, kdy v MACRO Testaccio probíhají výstavy (MACRO Testaccio je uzavřeno, pokud zde neprobíhají výstavy). Vstupné může být vyšší, pokud v muzeu probíhá výstava.

Muzeum je zahrnuto do turistické karty Roma Pass.

Via Nizza 138, Roma

Poblíž Muzea současného umění v Římě se nachází v docházkové vzdálenosti tramvajové a autobusové zastávky.

Tramvaje: linka č. 2, 3 a 19 (zastávka Viale Regina Margherita / Nice)

Autobusy: linka č. 38 (zastávka Nizza/Mantova), linka č. 80 (zastávka Viale Regina Margherita/Nizza), linka č. 86 (zastávka Fiume), linka č. 88 (zastávka Nizza/Mantova) a linka č. 92 (zastávka Salaria/Isonzo)