Národní muzeum Cerveteri

Národní muzeum Cerveter

Národní muzeum Cerveteri (Museo Nazionale Cerite) sídlí v hradu Ruspoli, který najdete v historickém centru města Cerveteri. Národní muezum Cerveteri Bylo otevřeno v roce 1967 a jsou zde vystaveny artefakty objevené při vykopávkách na etruském pohřebišti Banditaccia a v okolí města.

Sbírka muzea je uspořádána chronologicky a rozmístěna do dvou pater. K vidění jsou urny, šperky, vázy, sochy i sarkofágy.

Pokud vás zajímá historie hradu Ruspoli, tak ten byl postaven ve 13. století ze středověké pevnosti z 12. století rodinou knížete Ruspoli. Dnešní podoba pochází z 16. století, kdy byl hrad modernizován.

Národní muzeum Cerveteri je otevřeno od úterý do neděle: od 9:00 do 19:30. V pondělí, 1. ledna, 1. května a 25. prosince je zavřeno. Pokladna zavírá o hodinu dříve.

plné vstupné 8 €; snížené vstupné 5 € pro občany EU ve věku 18 – 25 let; snížené vstupné 2 € pro občany EU ve věku 6 – 18 let;zdarma pro děti do 6 let a osoby se zdravotním postižením. Zakoupit si můžete kombinovanou vstupenku (muzeum + pohřebiště): plné vstupné 8 € a snížené vstupné 5 € pro občany EU ve věku 18 – 25 let; snížené vstupné 2 € pro občany EU ve věku 6 – 18 let.

Národní muzeum Cerveteri je součástí turistických karet ROMA PASS a ROMA PASS 48 HOURS.

Piazza Santa Maria, Cerveteri

Z Říma do Cerveteri se dostanete pohodlně autobusem nebo vlakem. Vlakem musíte jet do města Ladispoli a odtud pak veřejnou dopravou do Cerveteri. Mnohem pohodlnější je to autobusem COTRAL, který zastavuje přímo v centru.

Veřejná doprava:

  • Autobusy: Autobusy COTRAL jezdí ze stanice metra Lepanto (linka A ). Zastávky se nacházejí nad stanicí metra a cesta do Cerveteri trvá přibližně 1 hodinu. Spoje si můžete vyhledat na adrese www.cotralspa.it.
  • Vlak: Vlakem z nádraží Termini do stanice Ladispoli-Cerveteri (asi 30 min) a odtud autobusem do Cerveteri. Vlakové spoje na adrese www.trenitalia.com.